black friday watch offers

Black Friday

Co je to Black Friday neboli Černý pátek?

Černý pátek vznikl ve Spojených státech a je celosvětově oslavován jako den, kdy si můžete ve slevě koupit téměř jakýkoliv výrobek, ať už je to elektronika, auta, nebo – ano, je to tak – dokonce i luxusní hodinky. Černý pátek každoročně následuje v pátek bezprostředně po svátku Díkůvzdání. Ačkoliv nejde o svátek oficiální, některé státy, jako například Kalifornie, jej státním svátkem vyhlásily. To znamená, že například obyvatelé tohoto státu se mohou těšit na čtyřdenní víkend.

Tradičně se na něj pohlíží jako na začátek vánoční nákupní sezóny, a to díky oslavné a štědré atmosféře jednoho z nejoblíbenějších amerických svátků.

Počátky svátku Black Friday jsou nejasné, ale termín jako takový se datuje přinejmenším do roku 1961. Předpokládá se, že název vznikl ve Filadelfii a odkazoval na hustý silniční provoz den po Dni díkůvzdání, a to kvůli nakupujícím a flamendrům vracejícím se domů. Brzy se Černý pátek vyvinul v den, kdy se zvedají tržby obchodníků, kteří se tak dostávají z „červených čísel“ (tedy ze ztráty) do „černých čísel“ (tedy do zisku).

Asi není překvapivé, že zejména v oblasti internetového obchodování se chopili příležitosti prodejci elektroniky, různých doplňků, přístrojů, oděvů atd. Je to zkrátka den, kdy všichni přicházej s neuvěřitelně velkorysými nabídkami na své zboží. A proto snad neexistuje lepší chvíle na pořízení luxusních švýcarských hodinek, po nichž už nějakou dobu pokukujete.

Kdy se Černý pátek slaví?

Černý pátek připadá na první pátek, který bezprostředně následuje po Dni díkůvzdání. Den díkůvzdání je ve Spojených státech státním svátkem, který každoročně připadá na čtvrtý čtvrtek měsíce listopadu. Černý pátek pak tedy pokaždé vychází na jeden ze dnů v období mezi 22. a 30. listopadem.

Kamenné prodejny začaly nejdříve otevírat v pátek v 6 hodin ráno, aby obrovské davy nakupujících stihly obsloužit. To se však brzy změnilo a prodejny postupně otevíraly čím dál tím dřív, přičemž někteří obchodníci otevírají už o půlnoci. Internetoví prodejci jako je Chronoexpert se takovými logistickými omezeními nemusejí zabývat, a pokud jde o jejich otevírací dobu, mohou být mnohem flexibilnější.

Většina e-shopů tak bude nabízet „černopáteční“ slevy po celý pátek, počínaje půlnocí na Den díkůvzdání. To platí i pro většinu individuálních internetových prodejců. Mnoho z nich však nabízí slevové akce po celý víkend i během čtvrtečního Díkůvzdání. Některé obchody nabízejí slevy a výprodeje dokonce celý týden a někdy i déle, a to v celé druhé polovině měsíce listopadu.

Black Friday a Cyber Monday u Chronoexpertu – slevy a výhodné nabídky

Jakou větší radost si můžete udělat, než investovat do kvalitních a luxusních švýcarských hodinek? Chcete-li sami sebe potěšit a zároveň si dopřát dárek, který je praktický, hodinky mohou být na Černý pátek tím pravým ořechovým. My ve společnost Chronoexpert chceme svým zákazníkům poskytnout nabídku, která bude nejen zajímavá, ale zároveň vám skutečně ušetří peníze.

Na naše luxusní hodinky se budou během „černopátečních“ výprodejů vztahovat speciální slevy, které poběží po celý týden. Bez ohledu na to, jaká značka se vám líbí nejvíce – ať už je to Rolex, Cartier, Breitling, nebo Omega – tato nabídka vám umožní skutečně ušetřit na švýcarských hodinkách, o nichž jste vždy snili. V konečném důsledku to znamená, že budete mít přístup k nejlepším cenám luxusních hodinek vůbec. Co víc, při koupit obdržíte 14denní záruku na vrácení peněz a 12měsíční záruku od společnosti Chronoexpert.

Máte otázku ohledně konkrétního modelu hodinek? Prostřednictvím našich klientských poradců se vám budeme snažit co nejlépe poradit. Navštivte prosím sekci „O nás“, kde se dozvíte další podrobnosti.

Black Friday Rolex

Společnost Rolex založil v roce 1905 v anglickém Londýně Hans Wilsdorf se svým švagrem Alfredem Davis. Brzy po první světové válce si Rolex zřídil své sídlo v proslulém La Chaux-de-Fonds. Navzdory nekonvenčnímu původu je Rolex považován za nejznámější značku luxusních hodinek na světě s největším podílem na trhu.

Během své historie byly hodinky Rolex oblíbenou volbou mezi piloty letadel. V současné době se Rolex hodně angažuje ve světě sportu: je oficiálním časoměřičem všech čtyř grandslamových turnajů, závodu Le Mans a dokonce i Formule 1.

Rolexky jsou dodnes hodinkami, na které nedají dopustit různí dobrodruzi, ať už jde o cestovatele, horolezce, jeskynní potápěče či polární průzkumníky. Existuje také spousta hodinek Rolex, které mají pro sběratele vojenské historie velkou hodnotu. Rolex vyrobil jedny z nejdražších hodinek na světě, přičemž hodinky Rolex Daytona jsou druhé nejdražší hodinky, které se kdy prodaly. Vzhledem k tomu, že cena bývá pro koupi hodinek Rolex obvyklou překážkou, slevy na Rolex během Černého pátku vám pomohou dosáhnout svého snu a konečně si hodinky od této renomované značky pořídit.

Black Friday Cartier

Společnost Cartier, která vždy stála v čele luxusních módních doplňků, založil v roce 1847 Louis-François Cartier v Paříži. Cartier začínal s výrobou luxusních broží a luxusních hodinek opatřených velkým množstvím šperků. Díky ambasadorům značky jako jsou Willow Smithová a Jackson Wang se Cartier stále těší renomé firmy, která určuje nové trendy. Hodinky Cartier jsou jako stvořené pro každého, kdo chce vzdát hold konkrétnímu módnímu období nebo chce být zkrátka šik.

Cartier je známý svými početnými ikonickými kolekcemi, z nichž každá se vyznačuje jedinečným tvarem a stylem, který si nelze splést s ničím jiným. Santos de Cartier a Tank jsou jedny z jejich nejdéle používaných a nejpopulárnějších řad, zatímco eklektická kolekce Roadster elegantně ztělesňuje styl automobilů z 50. a 60. let. Nejznámější kolekcí je však Panthère de Cartier, která se ve svém designu vyznačuje elegantním panterem. S naším výprodejem Cartier během Černého pátku můžete využít výrazných slev, které vám zaručí, že budete vyčnívat z davu.

Black Friday Omega

Společnost Omega založil Louis Brandt v roce 1848 v La Chaux-de-Fonds, samotném srdci výroby luxusních hodinářských výrobek. Na základě tohoto odkazu si Omega vydobyla reputaci jednoho z nejluxusnějších výrobců hodinek všech dob. Hodinky Omega Speedmaster Professional, známé také pod přezdívkou „Moonwatch“, se zapsaly do historie jako oficiální hodinky používané při přistání Apolla 11 na Měsíci. Jedině značka s tak tak bohatou historií, jako je Omega, může mít za svého ambasadora agenta 007.

Ikonická značka takového formátu vyrábí mnoho hodinek pro sběratele, kteří se zajímají buď o luxusní švýcarské hodinky, nebo o historické události. Po Rolexu je Omega také druhou největší hodinářskou společností podle podílu na trhu a jednou z nejznámějších značek tohoto odvětví.

Nejznámější jsou pánské designy slavné pro svůj elegantní vzhled, Omega však má i sofistikovanou řadu špičkové kvality určenou ženám. Některé hodinky od Omegy jsou překvapivě cenově dostupné. Díky našim Black Friday slevám na hodinky Omega si budete moci udělat radost i vy a dopřát si hodinky se slavnou historií.

Black Friday Breitling

Společnost Breitling založil v roce 1884 Léon Breitling ve švýcarském městě St. Imier. Značka zůstala v rodině téměř 100 let. Breitling je odjakživa známý svou užitkovostí, a proto jeho kolekce Navitimer patří mezi ikonické hodinky této značky. Nepřestává být jasnou volbou každého, kdo se ocitá na samé hranici lidských schopností – hodinky této společnosti jsou oblíbené nejen v průmyslových, vojenských a vědeckých oborech, ale také u atletických organizací.

Breitling is most famous for its strong links with the aviation industry. This relationship is even represented in their iconic, winged logo. With a focus on practicality and performance, it has even been used by Astronauts in the final frontier - space. Where rugged, handsome looks meet practicality - Breitling is a highly sought after, yet reasonably priced luxury Swiss watch brand. With our Black Friday Breitling offer, you can purchase entry-level pieces at as much as a 25% discount. Even high-end pieces will be available at a tangibly reduced price.

A co Cyber Monday?

Cyber Monday, česky také Kybernetické pondělí, je prvním pondělím po Díkuvzdání a Černém pátku. Proto připadá na samý konec měsíce – přesněji mezi 26. a 30. listopadem. V návaznosti na trend poskytovat spotřebitelům neodolatelné slevy propaguje Cyber Monday nakupování na internetu. Už žádné davy a fronty, s nimiž byste se museli při nakupování potýkat.

Jak již napovídá samotný název tohoto dne, nejoblíbenějším sortimentem bývá mezi nakupujícími elektronika a digitální zboží. Součástí bývají i různé jiné přístroje a příslušenství, jako jsou právě luxusní švýcarské hodinky.

Výprodeje u Chronoexpertu v rámci Cyber Monday jsou rájem pro všechny nadšence do hodinek nebo jejich sběratele. Prohlédnout si můžete tisíce hodinek, použitých i nových. Ať už si chcete pořídit konkrétní model na základě určitého časového údobí, konkrétního využití nebo snad historického významu, nákup použitých hodinek online vám umožní najít takové kousky, které již nejsou komerčně dostupné, nebo je obtížné je sehnat.